Ringkøbing-Skjern

- din lokale fagforening

 

Følg din lokale fagforening på Facebook

 

Startside / Afdeling / Links / A-kassen / Medlemstilbud / Fagligt / Tillidsvalgte

 
3F Ringkøbing - Skjern
3F Ringkøbing - Skjern organiserer lønmodtagere, der arbejder inden for Ringkøbing-Skjern kommune.
Du kan blive medlem, når du arbejder i vort område - uanset alder.

3F er lønmodtagernes egen fagforening, dannet for at hjælpe alle medlemmer til så gode løn- og arbejdsforhold som muligt.

MISSION:
Vores virke bygger på: samarbejde, tolerance og respekt for det enkelte menneske i tæt samarbejde mellem a-kasse, det faglige og afdelingen som enhed i Danmarks stærkeste fagforening.

   

Vedtægter

Fagligt Politisk Grundlag

Historisk set med 3F Her kan du set hvad der er sket igennem tiden i PDF

Bestyrelsen

Udvalg

Personalet hos 3F Ringkøbing-Skjern

Formand Linda Nielsen
Daglig ledelse,
Medlem af Byrådet Ringkøbing-Skjern (A).
Formand af beskæftigelsesudvalget i Ringkøbing-Skjern kommune.
Næstformand AMU Center Hoverdal.
Medlem af Uddannelsescenter Ringkøbing-Skjern
Forbundets hovedbestyrelse.
Industrigruppens gruppebestyrelse.

CO Centralledelse.
Medlem af brancheudvalget for papir og emballage.
Arbejdsområder: Personaleansvarlig, Presseansvarlig, Det overordnede politiske, Industrien.
linda.nielsen@3f.dk
   
Næstformand / Kasserer Jørgen Roslev
Daglig ledelse
Arbejdsområder: Økonomi og budgetter, medlemstilbud, pension, forsikringer.
Medlem af LO foretningsudvalg.
jorgen.roslev@3f.dk

 

A-kasseleder Karl Astrup
Arbejdsområder: Daglig leder og ansvarlig for A-kassen.
karl.a.nielsen@3f.dk

Faglig sagsbehandler Poul Boye Nielsen
Arbejdsområder: Faglig koordinator. Byggeområdet. Ansvarlig for tillidsvalgte.
poul.nielsen@3f.dk
 
Faglig sagsbehandler Pia Vestergaard
Arbejdsområder: Offentligt område.
Pia.vestergaard@3f.dk
 
Faglig sagsbehandler Kaj Wejse
Arbejdsområder: Transport område.
Kaj.wejse@3f.dk
 
Administrationsmedarbejder Jytte Nygaard Gejl
Arbejdsområder: Medlemsadministration (indmeldelser, overflytninger mv.), kontingent,
efterlønsbidrag, forsikringer mv., samt regnskab.
jytte.gejl@3f.dk
 
Sagsbehandler Flemming Dalgas
Arbejdsområder: Ansvarlig for Arbejdsskadesager- og sociale sager
Flemming.dalgas@3f.dk
 
Sagsbehandler og sekretær Anne Marie Kristensen
Arbejdsområder: Arbejdsskader samt sekretæropgaver.
annemarie.kristensen@3f.dk
 
Faglig sagsbehandler Vagn Korshøj
Bestyrelsesmedlem i Den grønne Gruppe.
Medlem af LBR (Det lokale Beskæftigelsesudvalg).
Mejeribrugets Forhandlingsudvalg.
Lokal uddannelses udvalg Herningholm Erhvervsskole.
Udvalget for praktikplads godkendelser Landbrug.
Arbejdsområder: Den grønne Gruppe, Opsøgende arbejde.
vagn.korshoej@3f.dk
 
Faglig sagsbehandler Helga Rindom
Arbejdsområder: Privat Service.
helga.rindom@3f.dk
 
Faglig sagsbehandler Henning Boye
Arbejdsområder: Uddannelse og Industrien.
henning.christensen@3f.dk
 
A-kassemedarbejder Ellis Astrup
Arbejdsområder: Sagsbehandler i a-kassen.
ellis.astrup@3f.dk
 
A-kassemedarbejder Gunver Jensen
Arbejdsområder: Sagsbehandler i a-kassen.
gunver.baarstrom@3f.dk
 
A-kassemedarbejder Anni Kirkeby
Arbejdsområder: Sagsbehandler i a-kassen.
Administrationen.
anni.kirkeby@3f.dk
 
A-kassemedarbejder Maja Thorsted
Arbejdsområder: Sagsbehandler i a-kassen.
maja.thorsted@3f.dk
 
A-kassemedarbejder John Frydendahl Mikkelsen
Arbejdsområder: Sagsbehandler i a-kassen.
john.mikkelsen@3f.dk
 
Telefonomstilling og A-kasse medarbejder Astrid Albæk
Domsmand.
Arbejdsområder: Feriepenge og sygedagpenge.
Astrid.albaek@3f.dk
 

Telefonomstilling og A-kassemedarbejder Kirsten Ø. Madsen
Arbejdsområder: Telefonomstilling. Skanning.
kirsten.o.madsen@3f.dk

 
Telefonomstilling og A-kassemedarbejder Freddy Pedersen
Medlem af Fiskeriudvalget LAG.
Arbejdsområder: Feriedagpenge, Voksen Erhvervsuddannelses godtgørelse,  befordringsgodtgørelse, samt fastholdelse af medlemmer.
freddy.pedersen@3f.dk
 
Servicemedarbejdere Henrik Bjerg og Jørgen Bækgaard
Arbejdsområder: Rengøring, service, mindre vedligeholdelsesopgaver af bygninger, og udenoms områderne.
 

Læs mere om os

Fagligt A-kassen Medlemstilbud
 - få hurtig svar
 - nemt og hurtigt
 - se de mange fordele
Denne side er sidst opdateret: 03.09.2015 kommentarer til: ringkobing-skjern@3f.dk

Hit Counter